Rólunk
Keresztyén értékrend szerint végezzük a szolgálatot, non profit, NGO (nem állami) intézményként segítünk a hozzánk fordulóknak és hozzátartozóiknak.
Szolgálataink, szociális programjaink akkreditáltak, a minőségi és törvényi követelményeknek megfelelően.
Kedvezményezettjeink köre az otthongondozást igénylőktől kezdve, a bentlakásos gondozásra szoruló időseken, a fogyatékkal élőkön át egészen a szociálisan hátrányos helyzetű családban élő gyermekekig terjed.
Fiókszervezetek
DIAKONIA KERESZTYÉN ALAPAÍTVÁNY
Rövid történetünk
A Romániai Református Egyház szeretetszolgálatának első fiókszervezete 1992-ben alakult. Kolozsváron. A többi fiókszervezet Marosvásárhelyen, Szászrégenben, Sepsiszentgyörgyön, Nagyváradon, Zilahon, Szatmáron, Székelyudvarhelyen és Brassóban nyílt az évek során.
A Diakónia Keresztyén Alapítvány Nagyváradi Fiókszervezete 2013 Márciusában kezdte meg tevékenységét Nagyváradon, majd terjeszkedett mind földrajzilag, mind a programok számát tekintve. Jelenleg már négy nagy területen végzünk szociális szolgáltatást, öt településen és két megyében.
Struktúra
A Diakónia Alapítvány Nagyváradi Fiókszervezetének alapítója a Királyhágómelléki Református Egyházkerület. Elnöke Ghitea Szabó József Leventére, református lelkipásztor, missziói előadótanácsos. Kiskuratóriumunk és a Kolozsvári Diakónia Koordinációs Iroda nagykuratóriuma egymással karöltve hozza meg a stratégiai döntéseket. Egyik legfontosabb és legelső támogatónk a svájci HEKS Alapítvány.
Az alapítvány ügyintézését Dénes Éva, ügyvezető igazgató végzi, aki összefogja, koordinálja mindenik tevékenységet, és megvalósítja a kuratóriumi döntéseket, valamint elkészíti a tevékenységi jelentéseket.
Az alapítvány összes programjának, szociális szolgáltatásának az irányítása a Nagyváradi központi irodából történik. A munkapontokért, programokért felelős vezetők a váradi iroda irányítása mellett végzik a mindennapi munkát.
Célkitűzések
- Keresztyén értékekre alapuló szolgálatot végezni
- Szociális, integrációs és lelki szempontból segíteni az időseket, fogyatékkal élőket, rászorulókat
- Felkarolni a társadalom peremére szorult családokban élő gyermekeket
- Fenntartani és javítani a kedvezményezettjeink életminőségét
- Társadalmi érzékenyítést végezni a szociális problémák iránt